PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=545259}

5 dni wojny

5 Days of War
6,5 8 625
ocen
6,5 10 1 8625
5 dni wojny
powrót do forum filmu 5 dni wojny

to oryginalna wersja czy jakiś remix Kurskiego?

ocenił(a) film na 7
yeticzek

Kaczyński początkowo miał być w filmie. Była nawet rozpisana rola dla aktora w scenariuszu. Niestety Amerykanie zaprotestowali i ostatecznie rola polskiego prezydenta oraz jakakolwiek wzmianka o Polsce zostały usunięte. Warto o tym pamiętać, bo takie sytuacje pokazują najlepiej, kim tak naprawdę są Amerykanie. A archiwalne wstawki z Kaczyńskim to taki ochłap rzucony dla Polaków w polskiej wersji filmu.

ocenił(a) film na 7
rycerz1984

przestań chromolić, specjalnie ściągnąłem wersję hiszpańską, i było tak samo. Nienawiść do kaczora zalewa wam mózg?

ocenił(a) film na 7
honky2000

Jaka nienawiść? Kaczyński był zwykłą marionetką w rękach Amerykanów. Po resecie stał się bezużyteczny i stąd jego smutny los. Po co umieszczać go w jakimś filmie? Wystarczy spojrzeć na geopolitykę i wszystko staje się jasne. Gdy upadła idea resetu amerykańsko-rosyjskiego, w Polsce władzę nagle przejmuje proamerykański Duda i pis. Tutaj nie ma przypadków.

ocenił(a) film na 7
rycerz1984

Ja doskonale zrozumiałem twoje stanowisko już na początku, a o "amerykanach" czy raczej o władzach U.S.A. wszelkiej maści (bez znaczenia na polityczną opcję) mam podobne zdanie. Poza tym w polityce nie ma żadnych sojuszy, miłości czy przyjaźni. "Miłość" i sojusze trwają dopóty dopóki są w jakimś stopniu potrzebne drugiej stronie i kończą się natychmiast gdy jedna ze stron uzna, że straty przewyższają zyski @:-)
A wracając do amerykanów jako do ogółu społeczeństwa to zasadniczo też o tej "nacji" miałem zawsze niziutkie mniemanie, a to co pokazali w ostatnich wyborach prezydenckich postawiło ich nawet niżej w mej ocenie niż to co myślę o większości polskiego społeczeństwa, które oczadziało całkowicie od z górą półtora roku wstecz i nadal w znacznej tej otumanionej części trwa w swym chocholim tańcu @:-) @:-)

PS.
Po co się w ogóle tłumaczyć takim honkom i tym podobnym elementom jak już po jednym zdaniu widać, że to jemu z jednej strony endorfiny uderzyły do głowy bezkrytyczną miłością, z z drugiej zapewne testosteron mu buzuje agresją w stosunku do strony przeciwnej @:-) No i pewnie jest elementem tej oczadziałej społeczności @:-)

gandalfszalony

Podbno Tymoszenko wygra wybory na Ukrainie.
Przynajmniej tak wynika informacji z chwili obecnej:
http://niezalezna.pl/217773-na-ukrainie-zmieni-sie-prezydent-ranking-daje-prowad zenie-tymoszenko
A ja wam mówię - choćby tak dla jaj - ktoś powinien zgłosić kandydaturę Mikheila Saakashviliego. Tylko on wykorzeniłby oligarchizm.

gandalfszalony

Nie był marionetką, bo sojusz z USA był jedyną opcją na stole, która miała wtedy (i dziś poniekąd też) sens. Rosja była i powinna być wspólnym wrogiem. Oczywiście takie sojusze mają swój koszt, ale to już polityka.

ocenił(a) film na 7
yeticzek

Tak swoją drogą gdybyś się cokolwiek zastanowił to byś takich bzdurnych pytań nie zadawał. Wystarczy spojrzeć na datę premiery tego filmu i wszystko jasne kto wtedy trzymał ster w Polsce. Z resztą same te dokumentalne zdjęcia powstawały już w okresie kiedy koalicja PiS straciła władzę po dwóch latach motaniny więc trudno o jakieś manipulacje (szczególnie Kurskiego który wtedy był jedynie szczekaczką zagonową) sił, które wtedy były w odwrocie i opozycji. Z resztą za ten wyjazd Kaczyński był szeroko krytykowany w kraju szczególnie w kontekście realizacji tej wizyty.

ocenił(a) film na 6
gandalfszalony

no i spisałeś się a nie wiem co chcesz udowodnić, może jaśniej

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones