Marcello Mastroianni

Marcello Vincenzo Domenico Mastrojanni

8,5
3 198 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Marcello Mastroianni

uciekający przed rzeczywistością aktorze, znajdujący schronienia w nierealnym świecie filmu! Zawsze przyjmowałeś tylko takie propozycje, które były zgodne z twym artystycznym, moralnym i obywatelskim światopoglądem, chyba że… potrzebny był ci większy basen ;) Nie stroniłeś od pięknych kobiet, szybkich samochodów, zabawy do białego rana, mocnych wrażeń...

Gdybyś żył, skończyłbyś dzisiaj 89 lat.

magmos

Nie jest to najlepszy aktor jakiego widziałem, ale zdecydowanie mój ulubiony : )

spiwi

> Nie jest to najlepszy aktor jakiego widziałem (...)

Jak nie Mastroianni, to kto?!

magmos

Day-Lewis : ]

magmos

A dzisiaj 90. Szkoda, że nawet włoska telewizja nie pamięta o rocznicy :/

magmos

Czyli mam rozumieć, że gdy Marcello przyjmował rolę w Wielkim żarciu to zbierał na większy basen...? :) Wspaniały aktor i z Europy wg mnie tylko Delon i Kinski mu dorównywali.

Kamileki

Skąd takie dziwne wnioski?! Jeśli wierzyć relacjom Ferreriego i Mastroianniego, to przy "Wielkim żarciu" była równie wielka zabawa! Piccoli uwielbiał gotować, pozostali członkowie ekipy uwielbiali ucztować do rana...

magmos

Ale czy to było zgodne ze wspomnianym światopoglądem moralnym Marcello? Śmiem wątpić, ale może może :P Choć prawdą jest, że to Mastroianni sprzeciwiał się pomysłowi śmierci z przejedzenia, a pozostałe grzeszki jego postaci w Wielkim żarciu nie były aż takie złe :)

Kamileki

Ten film to niezła satyra na konsumpcyjny styl życia, a Mastroianni miał to do siebie, że szybciej wydawał niż zarabiał. Na stare lata nie był w stanie zliczyć ile miał np. samochodów i żałował, że nie prowadził albumu.

magmos

Ciekawe rzeczy. Czyli sporo wątków autobiograficznych jest w tym filmie tak? Ja nie znam się niestety za biegle w biografii Marcella więc dzięki za info :)

Kamileki

Nie sądzę, ażeby Ferreri inspirował się życiem Mastroianniego, kręcąc ten film. Po prostu jest kilka "stycznych", łączących filmowego i rzeczywistego Marcella.

magmos

Nawet imię ma to samo w Wielkim żarciu.

Kamileki

Często stosowany zabieg, mający na celu uczynienie historii jeszcze bardziej przekonywującą ;-)

magmos

Czytając powyższe czuję się jakbym była świadkiem korepetycji :)... Nie muszę pisać kto tu jest profesorem, a kto uczniakiem :P.

madz20

Kto pyta nie błądzi ;)

magmos

I jakież to puste, bezwartościowe życie w, którym nie osiągnął nic wielkiego ani godnego uwagi. Jego postać jest egzemplifikacją pauperyzacji zachodu i degeneracji kultury zachodniej i jednocześnie tworzenia się zalążków nowej cywilizacji. Krócej Mastroianni to jeden z wielu homo novus. Aczkolwiek jako aktor był całkiem niezły. I część filmów w których grywał była też niezła.

Savant1

Wybacz, ale nie czuję się moralnie zobligowana do dokonywania oceny cudzego życia - zwłaszcza życia osoby, której dobrze nie znam. Jako widz (nie pozujący na krytyka), oceniam jedynie to, jak bardzo podobał mi się dany film i gra aktorów.

magmos

A ja oceniam jedynie jego świadectwo. W głębi duszy mógłby być nawet biednym zagubionym chłopcem czy wielkim romantykiem, ale chodzi mi o ocenę tego co widzialne.

użytkownik usunięty
magmos

Cudowny facet..

Jak nazywa się aktorka w Twoim avatarze?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones